Integracja środowisk naukowych

Polski i Ukrainy

Strona główna Założenia projektu Cele projektu Partnerzy projektu Realizacja projektu Linki

 

Główne cele przedsięwzięcia to prezentacja dorobku i osiągnięć naukowych w dziedzinie: metodologii projektowania, konstruowania, badania maszyn, ich podzespołów i elementów oraz nowych  form dydaktycznych w zakresie podstaw konstrukcji maszyn

 

Działania te maja istotne znaczenie dla wdrażania nowoczesnych technologii i wykorzystania osiągnięć naukowych w sektorze przemysłowym.

 Wiąże się to z harmonijnym i zrównoważonym rozwojem przemysłu po obu stronach granicy.

 

Na wzrost konkurencyjności regionu przyczynia się rozwój gospodarczy, m.in. poprzez współpracę środowisk naukowych i sektora przemysłowego.

 

Podstawową barierą w integracji środowiska naukowego to brak wypracowanych stałych mechanizmów i sprawdzonych metod działania.

Realizacja projektu poprzez współpracę środowisk naukowych Politechniki Rzeszowskiej i Lwowskiej  pozwoli na stworzenie programu współpracy ukierunkowanego na aktywizację naukowców i ich udział w życiu społeczno gospodarczym.

 

Efektem wymiernym tego projektu będzie wzbogacenie długofalowej współpracy polsko-ukraińskiej, która ma zaowocować rozszerzeniem możliwości międzynarodowej wymiany naukowej pracowników i studentów.

 

Niezmiernie istotną kwestią jest zastosowanie wyników badań naukowych w sektorze przemysłu, co przyczynić się ma do rozwoju i wzrostu konkurencyjności Pogranicza.